Профілактика онкозахворювань

Профілактика онкозахворювань, є важливим напрямком роботи громадської організації «Асоціації замовників і виробників соціальної реклами в Україні»

До Всесвітнього дня боротьби проти раку, нашої організацією спільно з партнерами було проведено додатково заходи у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань.

Так, наприклад, було підтримано ініціативу медиків та надано санітарно – просвітницькі матеріали для акції 04 лютого 2014 року в рамках інформаційно-профілактичної акції «День профілактики раку в Голосіївському районі». Лікарем онкологом комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Голосіївського району м. Києва Тараненко Ю.Ю. було проведено лекційне заняття для пацієнтів на тему: «Профілактика та рання діагностика візуальних форм онкозахворювань».

В ході лекції з метою покращення обізнаності населення з питань профілактики раку, ранньої діагностики злоякісних новоутворень, передпухлинних захворювань і їх своєчасного лікування, були освітлені актуальні питання щодо онкологічних захворювань, а саме, онкопатологія візуальних форм: рак молочної залози, рак шкіри, рак передстатевої залози, рак шийки матки, рак порожнини рота, рак губи, рак прямої кишки, рак щитовидної залози.

Велика увага приділялась питанням щорічних онкопрофоглядів населення. Було зазначено, що пацієнт один раз на рік має відвідати ЛПЗ та пройти певний перелік процедур: ФЛГ; огляд лікаря уролога для чоловіків (з 40 років); огляд лікаря гінеколога для жінок; УЗД обстеження молочних залоз (при потребі) та ММГ жінкам (після 40 років), а також огляд вузькими спеціалістами (гінеколог, хірург, мамолог, уролог та ін.)

Крім того, 06 лютого 2014 року відбулась розширена нарада за участю заступника голови Голосіївської райдержадміністрації Олега Іщука щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення Голосіївського району, зокрема в напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань.

«4 лютого ми провели в районі інформаційно-профілактичну акцію «День профілактики раку в Голосіївському районі». Наше завдання звернути увагу громадян, що рак – це не вирок, а своєчасна діагностика надає можливість вилікувати захворювання і вести повноцінне життя», – зазначила начальник управління охорони здоров’я райдержадміністрації Олена Довгань.

За словами Олени Іванівни, протягом2013 року в Голосіївському районі було взято на облік 723 хворих на рак. Показник захворюваності на онкологічні захворювання становить 338,5 на 100 тис. населення, в середньому по місту – 379,2 на 100 тис. населення. В структурі захворюваності на першому місці знаходиться рак простати, на другому – рак молочної залози, на третьому – рак шкіри.

В 2013 році в занедбаних стадіях виявлено 79 випадків онкологічних захворювань, що становить 10,9% всіх виявлених випадків. Аналіз занедбаності показав, що основними причинами виявлення раку на ІІІ-ІV стадіях є несвоєчасне звернення за допомогою (67,8%) та прихований перебіг захворювання (23,7%), що свідчить про недостатню онконастороженість населення, погану поінформованість про симптоми розвитку хвороби, нерегулярне проходження онкопрофоглядів значною частиною мешканців району, нехтування власним здоров’ям.

Надіслати коментар