Увага до себе врятує Ваше життя

Соціальна компанія “Увага до себе врятує Ваше життя” почалась 20 жовтня. Її ініціатором витупила ГО “Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні” та Київський центр здоров’я з підтримки Національного інституту раку, лікарні сучасної онкологічної допомоги “ЛІСОД” і рекламної агенції “Яспис”. В межах компанії по 20 -м числам один раз в два місяця в Київському центрі здоров’я проводився безкоштовний прийом лікаря-онколога.

“Ми починаємо цю соціальну компанію, оскільки проблема лікування раку молочної залози в запущеній стадії лишається дуже актуальною. Зокрема, це пов’язано з недостатньою обізнаністю жіночого населення з важливістю своєчасного виявлення хвороби в початковій стадії” – сказав на прес-конференції агентстві “Інтерфакс-Україна” у вівторок 19 жовтня голова правління ГО “Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні” Ігор Бабій. Він поділився планами по проведенню цієї соціальної акції: “Ми будуємо стратегію ініціативи із залученням відомих фахівців, у тому числі з Київського центру здоров’я і клініки “ЛІСОД”. Ми сподіваємось на підтримку громадських організацій по Україні, залучення “зірок”, а також плануємо знайомити з досвідом людей, які побороли хворобу”. І. Бабій відмітив, що це буде комплексна кампанія: “Виходимо на проведення національної соціальної компанії, яка включатиме радіо-і телепрограми, статті в пресі, семінари, конференції”.

У свою чергу головний онколог клініки “ЛІСОД” Григорій Бернштейн розповів про зростання захворюваності раком молочної залози серед українських жінок останнім часом: “Актуальність проблеми онкологічних захворювань не згасає, а навпаки, з часом тільки збільшується. Рак молочної залози займає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок і складає 19% від усіх хворих, виявлених уперше. Захворюваність раком молочної залози в 2009 р. склала 61,6 на 100 тис. населення в порівнянні з показником 2000 року — 54. Таким чином, очевидне зростання захворюваності за останнє десятиліття”, – підкреслив він. Г. Бернштейн також навів інші данні: згідно статистики, ІІІ і ІV стадію в Україні виявляють близько 22% випадків захворювання раком молочної залози, по деяким регіонам цей показник сягає 40%. Онколог пояснив, що рак молочної залози — захворювання мультифакторне, тобто може розвиватись під впливом комплексу чинників. Він також відмітив, щ при виявленні на ранній стадії лікування можливе в 95% випадків.

Головний лікар Київського центру здоров’я Отто Стойка звернув увагу на необхідність своєчасного проведення скринінгу: “До 40 років жінкам рекомендовано один раз в 2-3 роки проходити мамографію. Іноді ще роблять УЗІ. Після 40 років мамографія повинна стати щорічним дослідженням для кожної жінки”. Він також відмітив, що згідно із статистикою, самодослідження молочної залози допомагає виявити 20-30% випадків захворювання, особливо в пізній стадії. О. Стойка нагадав, що основне навантаження по виявленню можливості розвитку раку молочної залози покладене на первинну ланку — на дільничого гінеколога.

Send a Comment