Акція “Діабет”

14 листопада 2012 біля будівлі УНІАН в Києві пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом, який відзначається 14 листопада. Хворі на діабет діти і дорослі, волонтери, які за ними доглядають і допомагають, відомі українські лікарі та фахівці з ендокринології, представники громадськості зібралися в знак солідарності зі світовим співтовариством під гаслом: «Діабет: захистимо наше майбутнє». Учасники пройшли маршем по центру Києва і провели флеш-моб «Блакитний коло діабету». Акція відбулася відразу після закінчення прес-конференції, присвяченій Всесвітньому Дню діабету на тему: “Мільйони українців невиліковно хворі і це ще не межа … Цукровий діабет: епідемія чи незнання?».

Блакитний коло діабету – зображення, затверджене Міжнародної Діабетичної Федерації (IDF) та Всесвітньою Організацією Охорони здоров’я, стало емблемою Всесвітнього Дня Діабету, який відзначають щорічно 14 листопада. В цей день народився Фредерік Бантінг, який визнаний разом з Чарльзом Бестом першовідкривачем інсуліну. Блакитний коло діабету – це простий і глибокий символ, який для всіх культур несе позитивний сенс. Він означає єдність, досконалість, життя, здоров’я. Блакитний коло символізує небо, загальне для всіх народів Землі, і колір прапора Організації Об’єднаних Націй. Емблема Всесвітнього Дня Діабету – блакитний коло – висловлює єдність світового діабетичного спільноти в боротьбі з пандемією діабету.

366 млн. людей у всьому світі хворіє на діабет. В Україні офіційно зареєстровано 1264500 чоловік, хворих на діабет. На думку експертів реальна кількість людей з невиявленим діабетом може перевищувати зазначену цифру в 2-2,5 рази.

Згідно з «правилом половин», тільки половина хворих знає, що у них діабет. Тільки половина хворих, у яких виявлено діабет, отримує необхідне лікування. З цих хворих тільки половина досягає мети лікування. І тільки половина хворих, які отримують лікування, живе повним життям, без ускладнень діабету.

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, яке зумовлене абсолютною або відносною недостатністю інсуліну. Ця недостатність може призводити до порушення всіх видів обміну речовин в організмі, насамперед вуглеводного, і ураження судин і нервових волокон різних органів і тканин. Специфічним проявом захворювання є порушення вуглеводного обміну з прогресуючим наростанням рівня цукру в крові. Типовими симптомами діабету є надмірна спрага, часте сечовипускання, підвищена стомлюваність, безпричинна втрата ваги.

Фармацевтична компанія «Ново Нордіск» – світовий лідер і новатор в області лікування цукрового діабету вже протягом 89 років. Компанія «Ново Нордіск» несе відповідальність за зміни на краще ситуації з діабетом у всьому світі, для чого розробляє і впроваджує інноваційні методи лікування і проводить ініціативи, які реально змінюють життя хворих і людей з підвищеним ризиком розвитку діабету. Завдяки програмі «Міняємо діабет разом», компанія працює спільно з державними органами, громадськими організаціями і людьми з діабетом для підвищення стандартів лікування діабету у всьому світі.

«Ново Нордіск» не просто лікує діабет, а допомагає кожній людині з діабетом змінити своє життя на краще. В основі кожного рішення лежить головна мета: остаточна перемога над діабетом.

Надіслати коментар